Aktuality

VKT: Trenčínská koruna debutuje zimní verzí

Vrchárska koruna Trenčianska si v letošním roce odbývá premiéru. Už 30. ledna přitom odstartovala její zimní verze - tzv. Winter Psycho Edition, která skončí 31. března. Co k ní uvádějí pořadatelé?

 

Prečo sme sa rozhodli pre Winter psycho edition?

Prečo Winter psycho edition Vrchárskej koruny trenčianska? A prečo nie? V zime jazdíme tak či inak, po horách, dolinách, skúšame aj vrcholy… Tak prečo nemať väčšiu motiváciu a nepokúsiť sa zdolať veľkú časť, optimálne všetkých 20 vrcholov VKT za 2 mesiace a 2 dni, najazdiť 300 – 400 km, vyšliapať 10 – 20000 m podľa toho, odkiaľ budete vyrážať.

Pravidlá hovoria len o vrcholoch nie o ceste k nim (samozrejme dodržujúc platnú legislatívu o pohybe v prírode na bicykli). Začíname 30.1.2016 presne o polnoci (aby nedošlo k omylu 29.1.2016 o 24:00), končíme 31.3.2016 o 24:00 (alebo ak chcete 1.4.2016 o 0:00). Dovtedy treba zaslať fotky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Prečo Psycho? No lebo to je psycho. Kto skúsil vyjsť na Inovec po snehu či zapadnúť dole Javorinou, alebo zažil nechápavé pohľady turistov keď v -18 °C prídete v cykloprilbe na chatu, ten vie, o čom je reč. A kto nevie, nech skúsi.
Pre mnohých cyklistov je zimné obdobie obdobím oddychu, nepreteká sa, je „zima“ a na bicykli sa vonku nejazdí. Ale čo môže byť krajšie ako jazda po vŕzgajúcom snehu, kde sú vám odmenou krásne výhľady na zasnežené končiare.

Nie každý má rád turistiku, nie každý môže šliapať na skialpcoh či behať, keďže mu to kolená nedovolia. Mnohým cyklistom, najmä pretekárom, začína v apríli sezóna a sú radi, keď si môžu predtým trénovať v pohodovom tempe – len tak pre radosť.
Zdravotné benefity otužovania a jazdenia na bicykli v zime, pokiaľ sa viete správne obliecť, sú nepopierateľné. Samozrejme, každý si musí zvážiť svoje sily, je to len pre dospelých cyklistov, ktorí majú na to prispôsobený bicykel, oblečenie a hlavne psychickú pohodu. Komu Winter psycho edition nevyhovuje, od 10.4.2016 začína hlavné podujatie a vtedy by už malo byť pekne a teplo. Jedine že by nebolo.

 

Závěrem přehled vrcholů premiérového ročníku:
Inovec
Machnáč
Butkov-kríž
Malý Jelenec (rozhledna)
Veľká Javorina
Vršatec
Javorník
Mestský vrch-lúka
Velký Lopeník (rozhledna)
Vlčí vrch
Hájnica (rozhledna)
Čiernachov
Baske
Tlstá hora (rozhledna)
Veľký Javorník
hrad Košeca
hrad Čachtice
rozhledna Panská Javorina
hrad Tematín
Bradlo - Mohyla M. R. Štefánika

 

Více na www.vkt-bike.sk