Vrchařská koruna

Východních Čech


Druhý držitel zimní VKVČ 2020 - 2021 - turistická kategorie - Lukáš Pecháček

31.12.20 17:55:23
510x Zobrazeno

Zdravím všechny, 30.12.2020 se stal druhým držitelem v turistické kategorii Lukáš Pecháček z Vysokého Mýta. K tomu mu gratuluji. Navázal tak na zisk zimní VKVČ 2018 - 2019. Rozhovor s ním si můžete přečíst zde :

  1. Měl jste při zdolávání vrcholů nějaký problém, ať už s promrzlou botou, nebo nalezením vrcholu ? Ne, i když v zimě mnohé vrcholy vypadají jinak než v létě.
  2. Použil jste při zdolávání vrcholů vlak, auto, nebo jste všechny zdolal turisticky bez přiblížení ? Pod vrchol jsme přijeli autem a vždy si udělali s vrcholem i zajímavý okruh okolím.
  3. Dobýval jste vrcholy sám, nebo s někým ? S rodinou.
  4. V případě, že jste zdolával vrcholy i ve VKVČ 2020, která se část Vám víc líbila ? Letní, nebo zimní ? Letos jsem se letní části neúčastnil.
  5. Kolik jste zdolal km, případně nastoupal výškových metrů a jaký čas jste strávil při zdolávání vrcholů ? Nepočítal jsem to, ani neměřil, ale vzhledem k tomu, že jsme se vždy podívali i na další zajímavá místa v okolí, tak to nebylo málo.
  6. Jaký životabudič nosíte v láhvi ? Většinou žádný, na delší túry teplý čaj.
  7. V případě, že jste potkal při zdolávání vrcholů sníh, kolik ho bylo zhruba cm ? Při výstupu na Velkou Deštnou ze Šerlichu jsme šli po zasněžené ušlapané cestě. V okolí bylo odhadem kolem 15 cm sněhu. A k tomu hodně nepříjemný silný vítr, který hýbal celou konstrukcí rozhledny.
  8. V případě, že se budete účastnit VKVČ 2021 a kdyby to bylo možné preferujete předání diplomu na srazu vrchařů po skončení VKVČ 2021, nebo poštou, případně osobně, hned po zdolání 20 ti vrcholů ? Vzhledem k současné situaci ohledně epidemie preferuji zaslání poštou.
  9. Byl by jste ochotný vystavit leták na VKVČ 2021 ve svém okolí ? Určitě na internetu (na svých stránkách nebo na FB), případně i v tištěné podobě v práci.
  10. Zde můžete napsat cokoliv. Třeba svoje turistické, cyklo plány do roku 2021. Už se těším na jaro, až bude přívětivější počasí na delší výlety do přírody.
Vojtěch Hájek