Vrchařská koruna

Východních Čech


Dvacátá devátá držitelka VKVČ 2020 - cyklistická kategorii - Daniela Dobruská

25.10.20 21:40:29
506x Zobrazeno

Zdravím všechny, 24.10.2020 v těsném sledu za Patrikem Paříkem zdolala poslední čtyři vrcholy VKVČ 2020 Daniela Dobruská z Markovic a stala se tak 29 držitelkou v cyklistické kategorii. K tomu jí gratuluji. V sobotu postupně vyšlapala na tyto vrcholy - Studenecké skály, Polom, Semanín, kde se jí hodil její nový koníček - otužování a nakonec stanula na Stonehenge. Dnes jí doprovodil Honza Bačkovský, který už je také držitelem VKVČ, spolu převzali při návratu z vrcholů diplomy. Je to pro ní první účast ve VKVČ a hned se jí podařilo jí proměnit v její zisk. Rozhovor s ní si můžete přečíst zde :

Rozhovor s 29 držitelkou VKVČ 2020 v cyklistické kategorii Danielou Dobruskou z Markovic si můžete přečíst zde :

 1. otázka - Které tři vrcholy tě nejvíce zaujaly ? Polom, Stonehenge, Tyršova Rozhledna
 2. otázka - Měla jsi při dobývání vrcholů defekt , nebo jiný cyklistický problém ? Při posledním zdolávání vrcholů pád z kola do měkkého (bylo bláto a ujelo mi zadní kolo).Při zdolávání Potštejna píchnutí zadního kola (nějaký veliký trn), ještě že byl se mnou manžel a duši mi vyměnil.
 3. otázka - Použila jsi při dobývání vrcholů vlak , nebo auto na přiblížení ? Nebo jsi vše ujela na kole ? Používala jsem auto na vzdálenější vrcholy. Blízké vrcholy pouze na kole.
 4. otázka - Použila jsi při zdolávání vrcholů mtb, trek, gravel, nebo silniční kolo ? Případně můžeš napsat i značku svého kola, kol. Trekové kolo značky Merida.
 5. otázka - Dobývala jsi vrcholy sama, nebo s někým ? Některé vrcholy jsem dobývala s manželem, některé s kamarádkou Petrou a ty poslední s cyklo kamarády ze skupiny Cyklistika pro radost Východní Čechy. Jeden vrchol jsem jela sama.
 6. otázka - Kolik km jsi najela v rámci VKVČ 2020 a jaký čas jsi strávila na kole, případně kolik jsi nastoupala výškových metrů k vrcholům ? Vůbec netuším. Nenapadlo mě to zaznamenávat. Vím jen to, že čas strávený na kole byl skvělý.
 7. otázka - Stáhnula sis mobilní aplikaci VK a použila jsi jí někdy ? Ne
 8. otázka - Který vrchol ti dal nejvíc zabrat, případně došlo i na tlačenku kola ? Nebo jsi se se všemi kopci poprala a zdolala je ? Tlačenka byla na Studentské skály ,Krkanku , Rozhlednu Sendraž a Doskočilovu vyhlídku
 9. otázka - Kolik tipuješ, že bude držitelů VKVČ ? Tipuji 40 držitelů.
 10. otázka - Budeš jezdit i další Koruny ? Ostatní Koruny asi ne, ale na tu Východních Čech v příštím roce se těším moc.
 11. Jak by jsi celkově zhodnotila vývoj VKVČ ? Případně, co by jsi vylepšila ? Nic bych nevylepšovala. Spokojenost.
 12. otázka - Zde můžeš napsat cokoliv, co by jsi chtěla, prozradit o sobě, o svých cyklo zážitcích, úspěších, plánech atd. Nebo cokoliv tě napadne. Mockrát děkuji za vytvoření VKVČ a také za to, že na mě vykoukla na fcb. Do té doby jsem neměla vůbec tušení, že se něco takového jezdí. A plány: jezdit si nadále pro radost na kole, poznat další nadšence a naučit se vyměnit duši, nebo si zalepit defekt na duši (smích).
Vojtěch Hájek