Vrchařská koruna

Východních Čech


Dvacátý čtvrtý držitel VKVČ 2020 - cyklistická kategorie - Jan Kašpar

22.09.20 22:14:55
702x Zobrazeno

Zdravím všechny, 21.9.2020 se stal 24 držitelem VKVČ 2020 v cyklistické kategorii její pořadatel Jan Kašpar z Pardubic, za poslední vrchol si vybral Stonehenge. K tomu mu gratuluji. Zatím se mu podařilo získat všechny letní VKVČ a v zimních se vždy zúčastnil a objel několik vrcholů. Rozhovor s ním se můžete přečíst zde :

 1. otázka - Které tři vrcholy tě nejvíce zaujaly ? Vrcholy vždy plánuji tak, aby mezi nimi byly i místa kde jsem nebyl nebo už dlouho plánuji se vypravit. Strašně mě mrzelo, že se letos uzavřela kvůli koronablázinci chata Na Vyhlídce u Vamberka, je to krásné místo. Studenecké skály mají krásnou romantickou atmosféru, lákající na přespání pod hvězdami. Na vrchu Polom je úžasný výhled na všechny strany. Vrch Ostružiník má krásnou přírodní atmosféru, která není ničím narušená. A také musím zmínil Velké Hradisko v Budislavi, které nabízí krásný rozhled do kraje.
 2. otázka - Měl jsi při dobývání vrcholů defekt , nebo jiný cyklistický problém ? Cestou na rozhlednu Osična se mi zasekl jeden pístek u zadní brzdy a přibržďoval kolo. Třmen jsem vyčistil hadrem a oba pístky zatlačil do výchozí pozice. Dal jsem vše dohromady a zkusil zabrzdit a opět zásek. Jelikož už mě čekalo jen 70Km víceméně po silnici, tak jsem pístek opět zatlačil a dojel domů jen s přední brzdou.
 3. otázka - Použil jsi při dobývání vrcholů vlak , nebo auto na přiblížení ? Nebo jsi vše ujel na kole ? Jednou jsem se z Chocně do Pardubic vrátil vlakem a při dobývání vrcholů v Orlických horách jsem se přiblížil do Těchonína opět vlakem.
 4. otázka - Použil jsi při zdolávání vrcholů mtb, trek, gravel, nebo silniční kolo ? Případně můžeš napsat i značku svého kola, kol. Letos jsem si pořídil silničku z Decathlonu Triban RC520 a mám na ní 35mm pláště, ale spíše se silničním vzorkem. Na ty naše okresní silnice a se tam polňačka ideální kombinace a tak jsem většinu objezdil na ní. Na Krkanku a na vrcholy v Orlických horách jsem se vydal na 29 mtb Focus Black Forest 2016.
 5. otázka - Dobýval jsi vrcholy sám, nebo s někým ? Vrcholy jsem objížděl sám
 6. otázka - Kolik km jsi najel v rámci VKVČ 2020 a jaký čas jsi strávil na kole, případně kolik si nastoupal výškových metrů k vrcholům ? Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí. vzdálenost: 1028 km převýšení: 10601 m čas: 46h 29m
 7. otázka - Stáhnul sis mobilní aplikaci VK a použil jsi jí někdy ? Aplikaci mám staženou a používám . 😊
 8. otázka - Který vrchol ti dal nejvíc zabrat, případně došlo i na tlačenku kola ? Nebo jsi se se všemi kopci popral a zdolal je ? Na Osičnu jsem si dal tlačenku do krpálu z pekla po zelené a pak traverz po vrstevnici přes louku k modré turistické značce vedoucí k rozhledně. Věděl jsem že zelená turistická značka nejde vyjet, ale když já chtěl jet údolím Olešenky. 😊
 9. otázka - Kolik tipuješ, že bude držitelů VKVČ ? Můj tip je třicet.
 10. otázka - Budeš jezdit i další Koruny ? Mám rozježděnou VK Vysočiny, tak jí snad stihnu dojet.
 11. Jak by jsi celkově zhodnotil vývoj VKVČ ? Případně, co by jsi vylepšil ? Jsem strašně vděčný, že jsem před čtyřmi roky na tento projekt narazil díky ní jsem poznal spoustu fajn cyklobláznů a obohatil svůj život o krásné zážitky a mnoho hodin na kole.
Vojtěch Hájek