Vrchařská koruna

Východních Čech


Dvacátý osmý držitel VKVČ 2020 - cyklistická kategorii - Patrik Pařík

25.10.20 21:38:24
486x Zobrazeno

Zdravím všechny, 23.10.2020 zdolal poslední tři vrcholy VKVČ 2020 Patrik Pařík z Pardubic a stal se tak 28 držitelem v cyklistické kategorii. K tomu mu gratuluji. V pátek postupně získal skalpy vrcholů - Ostružník, Skutina a Sendráž. Navázal tak na zisk VKVČ 2018 a 2019, takže docílil hattrick. Mezi tím se stal i účastníkem v zimních korunách - 2018 - 2019 a 2019 - 2020. Rozhovor s ním si můžete přečíst zde :

 1. otázka - Které tři vrcholy tě nejvíce zaujaly? Ejhle, otázka, kterou já nejvíc nerad, se posunula na první místo. Já se snažím najít pro sebe na každém místě nějaké „kouzlo“. A když musím vybrat, tak semanínské knajpoviště, krásná nová rozhledna na Velké Deštné a zdánlivě bezvýznamný vrchol Polom.
 2. otázka - Měl jsi při dobývání vrcholů defekt, nebo jiný cyklistický problém? Defekty se mi letos doposud vyhýbaly. Jen při sjezdu z Velké Deštné jsem moc nebrzdil, tak jsem pak doma vyměnil brzdovku a sjeté destičky a už zase brzdím.
 3. otázka - Použil jsi při dobývání vrcholů vlak, nebo auto na přiblížení? Nebo jsi vše ujel na kole? Přiblížil jsem se třikrát autem a jednou vlakem.
 4. otázka - Použil jsi při zdolávání vrcholů mtb, trek, gravel, nebo silniční kolo? Případně můžeš napsat i značku svého kola, kol? Jezdil jsem letos víc na silničce Pells, celkem 9 výletů, a míň na biku RB, tedy 5 výletů.
 5. otázka - Dobýval jsi vrcholy sám, nebo s někým. Letos jsem jeden prázdninový výlet přes dva vrcholy absolvoval se syny a jeden podzimní výlet za dvěma vrcholy se ženou a se syny.
 6. otázka - Kolik km jsi najel v rámci VKVČ 2020 a jaký čas jsi strávil na kole, případně kolik jsi nastoupal výškových metrů k vrcholům? Za vrcholy jsem na kole najel 1269 km. Na výletech jsem strávil 74,5 hodiny, z toho přes 56 hodin šlapání, a podle map na cykloserver.cz jsem nastoupal přes 14 km.
 7. otázka - Stáhnul sis mobilní aplikaci VK a použil jsi ji někdy? Stáhnul jsem si ji, párkrát prohlídnul, ale nepoužil. Trasy plánuju v mapy.cz a zaznamenávám do endomondo.com.
 8. otázka - Který vrchol ti dal nejvíc zabrat, případně došlo i na tlačenku kola? Nebo ses se všemi kopci popral a zdolal je? Největší makačka bylo vystoupit v Mladkově z vlaku a hned stoupat do sedla Adam. A následně potit krev Čertovým dolem ze Zdobnice na Velkou Deštnou. Tlačenka letos nebyla, jen jsem na silničce nedojel až k Doskočilově vyhlídce, poněvadž ta úzká kozí stezka k ní byla místy blátivá. Takže kolo jsem tam chvílemi spíš vedl, než tlačil. 🙂
 9. otázka - Kolik tipuješ, že bude držitelů VKVČ? Původně jsem tipoval 30, ale než jsem odeslal tento rozhovor, dokončili další dva vrchaři, Daniela a Pavel. Tak dávám 33.
 10. otázka - Budeš jezdit i další Koruny? Když všechny okolnosti dovolí, tak samozřejmě. Jak jinak ?
 11. Jak bys celkově zhodnotil vývoj VKVČ? Případně, co bys vylepšil? Myslím, že pravidla netřeba měnit. Oceňuju zařazování rozmanitých míst, tedy známých i přehlížených, snadno i obtížně dostupných, civilizovaných i opuštěných. Rád bych nějakou závěrečnou „schůzi“, pařbu, zkrátka setkání příznivců. To se nám letos bohužel nejspíš nepodaří.
 12. otázka - Zde můžeš napsat cokoliv, co bys chtěl prozradit o sobě, o svých cyklozážitcích, úspěších, plánech atd. Nebo cokoliv tě napadne. Díky Vám, Honzo a Vojto, za Vaši energii, kterou věnujete Vaší/naší Koruně. I Vám ostatním vrchařům díky za podporu a příjemnou atmosféru virtuální, na facebooku, tak osobní, na společných vyjížďkách. Už potřetí za poslední tři roky opakuji, že je skvělé, že mě posíláte na místa, kam by mě ani náhodou nenapadlo vyrazit. Vždycky si užívám plánování, cestu i cíl. I když cíl je vlastně doma! 🙂
Vojtěch Hájek