Vrchařská koruna

Východních Čech


Devatenáctá držitelka a dvacátý držitel VKVČ 2020 - cyklistická kategorii - Karla a Ivan Rebejovi

27.08.20 8:22:41
541x Zobrazeno

Zdravím všechny, 19.8.2020 se stali držiteli VKVČ 2020 v cyklistické kategorii Karla a Ivan Rebejovi, když za poslední vrchol si vybrali Doskočilovu rozhlednu. Je to pro ně první účast ve VKVČ. K zisku jim gratuluji. Jejich komentáře k zdolávaní vrcholů si můžete přečíst zde : Karla Rebejová Zdravíme všechny organizátory, vrchaře a účastníky akce "VRCHAŘSKÁ KORUNA VÝCHODNÍCH ČECH 2020", která nás spolu s manželem hóóóódně bavila. Oznamujeme všem, že dne 19. 8. 2020 jsme v kategorii cyklistické (na vlastní šlapky) v období od 8. 5. - 19. 8. 2020 bez kyslíkového přístroje zdolali všech dvacet předepsaných vrcholů Východních Čech, při kterých jsme propotili horu trik a každý samostatně ujel úctyhodných 1.183 km 😃 😃 😃 Na každém vrcholu jsme si pořídili fotku a celý komplet posíláme každý za sebe v příloze tohoto emailu. Ještě jednou díky za organizaci této jedinečné akce, při které jsme poznali řadu krásných a hlavně netradičních míst. BRAVO !!! Všechny zdraví Karla Rebejová

Ivan Rebej Zdravíme všechny organizátory, vrchaře a účastníky akce "VRCHAŘSKÁ KORUNA VÝCHODNÍCH ČECH 2020", která nás spolu s manželkou hóóóódně bavila. Oznamujeme všem, že dne 19. 8. 2020 jsme v kategorii cyklistické (na vlastní šlapky) v období od 8. 5. - 19. 8. 2020 bez kyslíkového přístroje zdolali všech dvacet předepsaných vrcholů Východních Čech, při kterých jsme propotili horu trik a každý samostatně ujel úctyhodných 1.183 km 😃 😃 😃 Na každém vrcholu jsme si pořídili fotku a celý komplet posíláme každý za sebe v příloze tohoto emailu. Ještě jednou díky za organizaci této jedinečné akce, při které jsme poznali řadu krásných a hlavně netradičních míst. BRAVO !!! Všechny zdraví Ivan Rebej


Rozhovor

 1. otázka - Které tři vrcholy Vás nejvíce zaujaly ?

Nadchl kopec Polom, zaujal Stonehenge a líbil se vyhlášený turistický cíl Zvičina.

 1. otázka - Měli jste při dobývání vrcholů defekt , nebo jiný cyklistický problém ?

Klepu, klepu, naštěstí neměl.

 1. otázka - Použili jste při dobývání vrcholů vlak , nebo auto na přiblížení ? Nebo jste vše ujeli na kolech ?

Ano, použil jsem třikrát vlak, neboť zvládnout vrcholy bez částečného přiblížení by bylo nereálné. Dojezdy a vše ostatní již na vlastní šlapky.

 1. otázka - Použili jste při zdolávání vrcholů mtb, trek, gravel, nebo silniční kolo ? Případně můžete napsat i značku svého kola, kol.

Trekové kolo Scott.

 1. otázka - Dobývali jste vrcholy sami, nebo s někým ?

S manželkou.

 1. otázka - Kolik km jste najeli v rámci VKVČ 2020 a jaký čas jste strávili na kole, případně kolik jste nastoupali výškových metrů k vrcholům ?

1.183 km, určitě habaděj výškových metrů i spoustu času, ale to neeviduji.

 1. otázka - Stáhnuli jste si mobilní aplikaci VK a použili jsi jí někdy ?

Aplikaci jsem staženou neměl, používal jsem Mapy.cz.

 1. otázka - Který vrchol Vám dal nejvíc zabrat, případně došlo i na tlačenku kola ? Nebo jste se se všemi kopci poprali a zdolali je ?

Žádný komfort pro cyklisty nečekal na červené turistické značce (Hřebenovka, Jiráskova cesta) na Ostružník, kde došlo pár metrů před vrcholem i na tlačenku 😃 Stejně tak na červené TZ před vrcholem Studeneckých skal (od Nekoře). P.S. Největší "hrůzu" zažila manželka při trailu po úzké "kozí stezce" na Doskočilovu vyhlídku 😃

 1. otázka - Kolik tipujete, že bude držitelů VKVČ ?

27 držitelů a držitelek.

 1. otázka - Budete jezdit i další Koruny ?

Letos už ne, ale příští rok ... 😃

 1. otázka - Jak by jste celkově zhodnotili vývoj VKVČ ? Případně, co by jste vylepšili ?

Jedná se o bezvadný projekt a spolu s manželkou jsme rádi, že jsme mohli být jeho součástí.

Objevili jsme celou řadu netradičních koutů, neotřelých pohledů a rozhledů, míst bez tlačenic.... Jako námět pro další ročníky bych se přimlouval za místa/vrcholy, která se nám po dobytí za tu námahu něčím odmění - nějakou zajímavostí, výhledy, atmosférou, atd. (např. letošní Krkanka - je to hezký vrchol, ale kolem dokola les a houf komárů...).

 1. otázka - Zde můžete napsat cokoliv, co by jste chtěli, prozradit o sobě, o svých cyklo zážitcích, úspěších, plánech atd. Nebo cokoliv Vás napadne.

Ještě jednou děkujeme za organizaci této jedinečné akce, která nás moc a moc bavila. BRAVO !!! JEN HOUŠŤ !!! ŠLAPKÁM ZDAR !!!

Vrchaři Rebejovi

Vojtěch Hájek