Vrchařská koruna

Východních Čech


Osmnáctý držitel VKVČ 2020 - cyklistická kategorie - Ivan Mojdl

13.08.20 6:14:43
555x Zobrazeno

Zdravím všechny, dnes se stal osmnáctým držitelem VKVČ 2020 v cyklistické kategorii Ivan Mojdl z Pardubic. Takže další vrchař z Pardubic v těsném sledu za sebou. Navázal tak na zisky VKVČ 2018, zimních 2017 - 2018, 2018 - 2019, 2019-2020 a účast ve VKVČ 2019. K zisku VKVČ 2020 mu gratuluji.

Za poslední dva vrcholy si vybral Polom a Stonehenge Říčky, kde ho sice pronásledovala bouřka, ale nedostihla.

Rozhovor s ním můžete přečíst zde:

 1. otázka - Které tři vrcholy tě nejvíce zaujaly ?

Všechny vrcholy byly zajímavé, těžko vybrat pouze tři. Překvapil mne vrchol Polom svým úžasným výhledem, umocněný blížící se bouřkou. Nádherné výhledy byly z Velké Deštné. Vrchol Ostružiník mne zaujal svou ryzí přírodou.

 1. otázka - Měl jsi při dobývání vrcholů defekt , nebo jiný cyklistický problém ? Naštěstí ne.

 2. otázka - Použil jsi při dobývání vrcholů vlak, nebo auto na přiblížení ? Nebo jsi vše ujel na kole ? Ke vzdálenějším cílům jsem se musel přiblížit autem.

 3. otázka - Použil jsi při zdolávání vrcholů mtb, trek, gravel, nebo silniční kolo ? Případně můžeš napsat i značku svého kola, kol. MTB full Cube.

 4. otázka - Dobýval jsi vrcholy sám, nebo s někým ? Sám.

 5. otázka - Kolik km jsi najel v rámci VKVČ 2020 a jaký čas jsi strávil na kole, případně kolik jsi nastoupal výškových metrů k vrcholům ? Statistiku si nevedu, primárním cílem bylo donutit se vyjet a dojet do cíle.

 6. otázka - Stáhnul sis mobilní aplikaci VK a použil jsi jí někdy ? Aplikaci nemám staženou, používám gpx Garmin ,trasuji dle mapy.cz.

 7. otázka - Který vrchol ti dal nejvíc zabrat, případně došlo i na tlačenku kola ? Nebo jsi se se všemi kopci popral a zdolal je ? Jasně že jsem vše nevyjel. Nejhorší tlačení bylo na Studenecké skály a poslední část cesty na Potštejn. Tlačenka byla i dolů a to při návratu z Doskočilovy vyhlídky do údolí Peliny kolem garáží, tam to jelo jako po másle.

 8. otázka - Kolik tipuješ, že bude držitelů VKVČ ? 30

 9. otázka - Budeš jezdit i další Koruny ? Pokud bude možnost, nevylučuji objet některé z vrcholů jiných Korun, na zimu zkusím dát klasicky zimní východočeskou.

 10. Jak by jsi celkově zhodnotil vývoj VKVČ ? Případně, co by jsi vylepšil ? Projekt Vrchařských korun mi dává podněty k objevení nových míst, která bych asi jinak nenavštívil. Upevňuje si psychickou odolnost častým používáním sekvence "to dáš".

 11. otázka - Zde můžeš napsat cokoliv, co by jsi chtěl, prozradit o sobě, o svých cyklo zážitcích, úspěších, plánech atd. Nebo cokoliv tě napadne. Děkuji pořadatelům, že projekt dlouhodobě udržují a rozvíjejí, mají skvělý výběr cílových vrcholů . Už se těším na jedenadvacítkové vrcholy, mohly by ale být více ve vnitrozemí. Líbí se mi věta, kterou jsem někde objevil: Morálním vítězem se stává každý, kdo překoná vlastní lenost a dorazí úspěšně do cíle.

Vojtěch Hájek