Vrchařská koruna

Východních Čech


Pátý a šestý držitel VKVČ 2020- cyklistická kategorie - Karel Andrle a Ondřej Mohyla

13.05.20 21:33:24
657x Zobrazeno

Zdravím všechny, 9.5.2020 se stali pátým a šestým držitelem VKVČ 2020 v cyklistické kategorii Karel Andrle z Mnichovic a Ondřej Mohyla z Hradce Králové. .

Tady je popis, jak svoji jízdu za vrcholy viděli oni.

Dnes v 1:30 ráno jsme sebrali poslední vrchol z letošní VK Východních Čech. Jeli jsme ve dvou - já a Ondra Mohyla. Rozhodli jsme se to hecnout a v rámci přípravy na ultramaratony celou korunu sfouknout naráz a nonstop bez spaní. Vyrazili jsme ve čtvrtek 7.5. ve 20:30 a tajně doufali, že v pátek se setměním bychom mohli být zpět doma. To se samozřejmě nepovedlo, a tak jsme se domů do Hradce Králové vrátili v sobotu 9.5. ve 4 hodiny ráno. Celkem to vyšlo na 422 km s převýšením 6000 metrů. Trasu jsme projeli bez spánku za 32 hodin, přičemž v sedle jsme z toho strávili 24 hodin. Sice jsme měli asi třetinu vrcholů v noci, ale se super úplňkem to vyšlo skvěle. Vrcholy jsou zajímavě vybrané a člověka pak sem tam potěší, že občas vrchol vlastně není úplně vrchol a nemusí se na něj na kopec 😄. Jinak obzvláště východ slunce, který nám vyšel na Velkou Deštnou, byl famózní zážitek!

Je to pro oba první zisk v rámci VKVČ. K tomu jim gratuluji. Rozhovor s Karlem Andrlem si můžete přečíst níže a s Ondřejem Mohylou hned pod ním.

 1. otázka - Které tři vrcholy tě nejvíce zaujaly ? Když to vezmu postupně, jak jsme jeli - mlýn Černilov, pak celý hřeben Orlických hor s rozhlednou na Velké Deštné jako bonus a nakonec Potštejn.

 2. otázka - Měl jsi při dobývání vrcholů defekt , nebo jiný cyklistický problém ? Prasklý drát v zadním kole a osmička, že se kolo ani nevešlo do rámu. Za 15 minut to, ale spravily Mohyho servisácké schopnosti a kolo vydrželo zbylých 320 km bez problému. Dál vytržené lanko přehazovačky v páčce, taky otázka 15 minut opravy. No a Mohyho kvalitní vakl ve středu. S tím nám třikrát pomohli náhodní chlápci za plotem, imbus 8 má v garáží každý správný Čech!

 3. otázka - Použil jsi při dobývání vrcholů vlak , nebo auto na přiblížení ? Nebo jsi vše ujel na kole ? Jeli jsme nonstop přes všechny vrcholy z Hradce do Hradce, takže vše na kole. Jen z Prahy do Hradce jsem za parťákem dorazil autem.

 4. otázka - Použil jsi při zdolávání vrcholů mtb, trek, gravel, nebo silniční kolo ? Případně můžeš napsat i značku svého kola, kol. Jel jsem na hardtailu RB.

 5. otázka - Dobýval jsi vrcholy sám, nebo s někým ? Ve dvou - s Mohym.

 6. otázka - Kolik km jsi najel v rámci VKVČ 2020 a jaký čas jsi strávil na kole, případně kolik jsi nastoupal výškových metrů k vrcholům ? 422 km s převýšením 6000 m - podle Stravy. Vyšlo to na 24 hodin v pohybu a celkem 32 hodin na trase.

 7. otázka - Stáhnul sis mobilní aplikaci VK a použil jsi jí někdy ? Zatím ne.

 8. otázka - Který vrchol ti dal nejvíc zabrat, případně došlo i na tlačenku kola ? Nebo jsi se se všemi kopci popral a zdolal je ? Pokud si dobře pamatuji tlačili jsme jednou - z Vlčkovic na vrchol Studený.

 9. otázka - Kolik tipuješ, že bude držitelů VKVČ ? 34

 10. otázka - Budeš jezdit i další Koruny ? Už mám VRKOPu a ještě se na něco určitě chystám, plzeňská vypadá moc pěkně a České středohoří zase hodně náročně.

 11. Jak by jsi celkově zhodnotil vývoj VKVČ ? Případně, co by jsi vylepšil ? VKVČ jsem jel poprvé a jsem nadmíru spokojen, moc pěkné vrcholy.

 12. otázka - Zde můžeš napsat cokoliv, co by jsi chtěl, prozradit o sobě, o svých cyklo zážitcích, úspěších, plánech atd. Nebo cokoliv tě napadne. Hlavně díky organizátorům! V této době se Korunám asi dostává více pozornosti, než by tomu bylo za normálního stavu, což je super. Sice se teď nekonají závody, ale tohle je naprosto ideální způsob, jak se nahecovat a vrhnout se na splnění takových výzev. Vrcholy jsou krásně vybrané, díky za to, zase jsem poznal několik nádherných míst, kam se určitě budu chtít podívat ještě v nějakém klidnějším režimu než nonstop jízdě:).

 13. otázka - Které tři vrcholy tě nejvíce zaujaly ?

 1. Nejvíce se mi asi líbily vrcholy: Stonehenge v Říčkách, Polom a Potštejn.
 1. otázka - Měl jsi při dobývání vrcholů defekt , nebo jiný cyklistický problém ?

2)Jednou mi začlo unikat mlíko vedle knotu, ale po chvíli to přestalo. Pak se mě pravidelně povolovala levá klika. Ale i to se dalo po cestě vyřešit...takže takový běžný problémy 😃

 1. otázka - Použil jsi při dobývání vrcholů vlak , nebo auto na přiblížení ? Nebo jsi vše ujel na kole ?
 1. Vše na kole nonstop bez spánku !
 1. otázka - Použil jsi při zdolávání vrcholů mtb, trek, gravel, nebo silniční kolo ? Případně můžeš napsat i značku svého kola, kol.
 1. Gravel Ibis Hakka MX
 1. otázka - Dobýval jsi vrcholy sám, nebo s někým ?
 1. S Karlem Andrlem
 1. otázka - Kolik km jsi najel v rámci VKVČ 2020 a jaký čas jsi strávil na kole, případně kolik jsi nastoupal výškových metrů k vrcholům ?
 1. Měřil to Karel prej to bylo 422km/6000m převýšení. 24 hodin v pohybu 32 hodin celkem. Asi by to šlo rychlejc, ale nebyl to závod, tak jsme nejeli úplně na krev 😃
 1. otázka - Stáhnul sis mobilní aplikaci VK a použil jsi jí někdy ?
 1. Nestáhnul sorry.
 1. otázka - Který vrchol ti dal nejvíc zabrat, případně došlo i na tlačenku kola ? Nebo jsi se se všemi kopci popral a zdolal je ?
 1. Asi jen na Studený vrch. Tlačit se nestydim 😃
 1. otázka - Kolik tipuješ, že bude držitelů VKVČ ?
 1. Doufám, co nejvíc, tipuju 19.
 1. otázka - Budeš jezdit i další Koruny ?
 1. Kdyby byl čas určitě bych ještě jednu objel. Jestli na to dojde, tak určitě opět nonstop ve dne v noci...
 1. Jak by jsi celkově zhodnotil vývoj VKVČ ? Případně, co by jsi vylepšil ?
 1. Všechno okolo VKVČ je super. Nic bych asi neměnil.
 1. otázka - Zde můžeš napsat cokoliv, co by jsi chtěl, prozradit o sobě, o svých cyklo zážitcích, úspěších, plánech atd. Nebo cokoliv tě napadne.
 1. Jezděte na kole a nebojte se naplánovat si delší trasu než si myslíte, že zvládnete. Všechno je o hlavě a teprv s únavou to začíná bejt správný dobrodrůžo! Díky za organizaci VKVČ.
Vojtěch Hájek