Vrchařská koruna

Východních Čech


První držitel zimní VKVČ 2020 - 2021 - cyklistická kategorie - Martin Matuška

26.12.20 17:50:20
504x Zobrazeno

Zdravím všechny, 26.12.2020 se stal prvním držitelem v cyklistické kategorii Martin Matuška z Ohnišova. K tomu mu gratuluji. Navázal tak na zisk zimní VKVČ 2019 - 2020. Rozhovor s ním si můžete přečíst zde

  1. Měl jsi při zdolávání vrcholů nějáký problém ? Ať už defekt, nebo s nalezením vrcholů ? Vrcholy jsem poznal nakolik dobře, že bych se mohl přiživovat coby horský průvodce. Třeba větrný mlýn v Černilově… soutěž mě k němu zavedla v horizontu několika uplynulých měsíců celkem 5x.
  2. Použil jsi při zdolávání vrcholů vlak, auto, nebo jsi všechny zdolal na kole bez přiblížení ? Řídím se předsevzetím nikdy nevyužít při zdolávání vrcholů přibližovadlo, jelikož by pro mě soutěž ztratila smysl.
  3. Dobýval jsi vrcholy sám, nebo s někým ? Ve všech případech se jednalo o sólo jízdu.
  4. V případě, že jsi zdolával vrcholy i ve VKVČ 2020, která se část ti víc líbila ? Letní, nebo zimní ? Jízdu v zimě na kole nevyhledávám, ba přímo se jí vyhýbám. Zimní soutěž je pro mě obdobím čekání, až začne soutěž letní, kterou si budu moci naplno vychutnat a užít.
  5. Kolik jsi najel km, případně nastoupal výškových metrů a jaký čas jsi strávil při zdolávání vrcholů ? Změřil jsem, chtěl-li bych všech 9 vrcholů zvládnout na jeden zátah, urazil bych na kole 150 km. Což však bohužel nebylo slučitelné s mojí stávající ne-formou. Proto jsem zdolávání vrcholů rozdělil do 4 jízd o celkové délce 256 km s převýšením 3 866 metrů, čas na trase bezmála 15 hodin raději nikomu neříkejte.
  6. Jaký životabudič vozíš v cyklo láhvi ? Vezl jsem si v baťůžku termosku s horkým čajem. A když čaj došel, dotankoval jsem na benzínce.
  7. V případě, že jsi potkal při jízdě snih, kolik ho bylo zhruba cm ? Zhruba 1 metr…. myšleno krychlový. Na úpatí rozhledny Velké Deštné. Chtěl-li jsem zdárně pokořit zimní VKVČ, bylo nezbytné vypravit se na hřeben Orlických hor za vrcholy nejbližšími z mého domova. Měl jsem štěstí. Den před Štědrým dnem teploměr atakoval rekordní teploty, já neotálel a tuto příležitost využil.
  8. V případě, že se budeš účastnit VKVČ 2021 a kdyby to bylo možné preferuješ předání diplomu na srazu vrchařů po skončení VKVČ 2021, nebo poštou, případně osobně, hned po zdolání 20 ti vrcholů ? Předávání diplomů formou společného setkání má punc obřadnosti a je více motivující zapojit se do soutěže i v příštím roce. Při volbě místa prosím vezměte v potaz, že Chrudimi jsem vzdálen 60 km 😃
  9. Byl by jsi ochotný vystavit leták na VKVČ 2021 ve svém okolí ? Milerád, budu-li jím disponovat. Tímto bych si objednal 2 kousky.
  10. Zde můžeš napsat cokoliv. Třeba svoje cyklo plány do roku 2021. Všichni jste srdečně zváni na společnou Cyklojízdu Orlickými horami, která bude, alespoň v to doufám a vynasnažím se, pro všechny zúčastněné nezapomenutelným zážitkem 😃
Vojtěch Hájek