Vrchařská koruna

Východních Čech


Rozhovor s Vojtěchem Hájkem - účastník VKVČ 2020 - cyklistická kategorie - 7 vrcholů

31.12.20 7:46:40
511x Zobrazeno
  1. otázka - Zúčastnil jsi se zdolávání Korun poprvé a kde jsi se o nich dozvěděl ? Zatím jsem se zúčastnil všech ročníků. Dozvěděl jsem se o nich od pořadatelky VK Oderska Jitky Milatové a díky ní vlastně VKVČ vznikla.
  2. otázka - Měl jsi při dobývání vrcholů defekt , nebo jiný cyklistický problém ? Po návratu z Velkého Hradiska mě zjistili v Bikesportu při výměně řetězu, že mám prasklý rám tak jsem byl skoro dva měsíce bez kola. Na Krkanku jsem musel jet dvakrát, poprvé mě v půli cesty zastihnul prudký déšť, tak jsem to otočil, naštěstí to na ní nemám daleko, na druhý pokus zdolání už klaplo. Při jízdě z Klokočovské lípy jsem špatně uhnul a vrátil jsem se skoro k ní, tak jsem aspoň najel víc km. 🙂
  3. otázka - Použil jsi při dobývání vrcholů vlak , nebo auto na přiblížení ? Nebo jsi vše ujel na kole ? Zvičinu jsem zdolal při společné jízdě v okolí Dvora Králové, do kterého jsem se přiblížil autem, ten kopec od přehrady Les Království byl pěknej, takže gulášová polévka na ní přišla vhod. Ostatní mnou zdolané vrcholy jsem ujel na kole.
  4. otázka - Kolik km jsi najel v rámci VKVČ 2020 a jaký čas jsi strávil na kole, případně kolik jsi nastoupal výškových metrů k vrcholům ? Ujeté km - 420,36 čas - 22 h 36 minut a 35 sekund, výškové metry – 4778 m
  5. otázka - Dobýval jsi vrcholy sám, nebo s někým ? Většinu sám. Zvičinu jsem zdolal při společné jízdě v okolí Dvora Králové, kterou vedla Renata Vávrová a Simona Horáková, čtvrtým do party byl Honza Kopp. Na Velkém Hradisku jsem byl dvakrát, jednou sám a podruhé s Honzou Bačkovským a Danielou Dobruskou, na něm jsme potkali Pavla Kovačku, který jel s námi zpět.
  6. otázka - Jezdíš na kole celý rok ? Ano, zima je v okolí Chrudimě příznivá pro cyklistiku, i když někdy mrznou nohy.
  7. otázka - Které tři vrcholy se ti nejvíce líbily ? Větrný mlýn Černilov, šibenice u Seče a zkamenělé moře u Deblova.
  8. otázka - Měl by jsi návrh na nějáký vrchol , který by neměl chybět ve VKVČ pro rok 2021 ? Mám tipů, které předám Honzovi Kašparovi, který vymýšlí vrcholy.
  9. otázka - Máš nějáký cyklistický vzor ? Jaroslav Kulhavý a Martin Sahula. 10.otázka - Jak by jsi celkově zhodnotil vývoj VKVČ ? Případně, co by jsi vylepšil ? Jsem hlavně rád, že VKVČ přežila další rok. Začátek sice byl odložen kvůli korona viru, ale nakonec se uskutečnila. A příští rok to už bude pátý ročník. A že se pár juniorů zúčastnilo VKVČ, což se předtím moc nedařilo, i přes rozmístění letáků na sportoviště a školy.
  10. otázka - Zde můžeš napsat cokoliv, co by jsi chtěl, prozradit o sobě, o svých cyklo zážitcích, úspěších, plánech atd. Nebo cokoliv tě napadne. Letos jsem se zúčastnil podruhé závodu Krkančina Pomsta a počasí bylo brutální – lilo, jak z několika konví, že se mě ani nechtělo vylézt z auta. Déšť odradilo účastníky – letos jich bylo asi 15 proti minulému roku, kdy jich bylo přes 30 . Závod jsem dojel, i když promočený na kost, jako ostatní bikeři. Nejstaršímu účastníkovi bylo okolo 70 ti let. Pak jsem se jel podívat na trasu Manitou závodu, kde jsem povzbuzoval kámoše na trase. Při společné jízdě na trase Manitou závodu jsem měl pád na kameny, z kterého jsem si odnesl krvavý šrám v obličeji, ale helma hlavu zachránila. Letos jsem měl nečekanou cyklo pauzu způsobeno prasklým rámem – zjištěno v Bikesportu po návratu z vrcholu Velké Hradisko. Již jsem měl takové cyklo abstinenční muka, že jsem začal dávat pohromady Favorita, kterého jsem před lety rozmontoval a stojí v garáži. Naštěstí se mě brzo ozvali z Bikesportu, že kolo je opravené a já nemusel napnout své síly k renovaci Favorita. V tomto roce se povedlo i pár společných jízd v místech, kde jsem nikdy nejezdil – Dvůr Králové, Vraclav, Chlumec nad Cidlinou. Tak doufám, že se i v roce 2021 pár jízd povede. Letošní nájezd skoro 5608 km – 320 h – 51541 výškových metrů při 140 jízdách – spokojenost.
Vojtěch Hájek