Vrchařská koruna

Východních Čech


Třetí držitel VKVČ 2020 - cyklistická kategorie - Michal Němec

13.05.20 21:00:49
621x Zobrazeno

Zdravím všechny, 8.5.2020 se stal třetím držitelem VKVČ 2020 v cyklistické kategorii Michal Němec z obce Vepřová. Dnes postupně zdolal skalní útvar Velké Hradisko, Doskočilovu vyhlídku a Knajpoviště Semanín.

Při poslední jízdě za vrcholy ujel 93,7 km za 5:06 hod.s AV 18,3 km/h a 1307 metrů převýšení Navázal tak na zisk VKVČ 2018, 2019 a zimní VKVČ 2019 - 2020. K tomu mu gratuluji. Rozhovor s ním se můžete přečíst zde

 1. otázka - Které tři vrcholy tě nejvíce zaujaly ?

Nejvíc se mi líbil výhled do krajiny - vrchol Zvičina, Polom a ještě bych vybral Stonehenge v Říčkách v Orlických horách.

 1. otázka - Měl jsi při dobývání vrcholů defekt , nebo jiný cyklistický problém ?

Při dobývání jsem neměl žádný problém.

 1. otázka - Použil jsi při dobývání vrcholů vlak , nebo auto na přiblížení ? Nebo jsi vše ujel na kole ?

Použil jsem na přiblížení 3 krát auto, jednou jsme i přespali v turistickém přístřešku se spacáky.

 1. otázka - Použil jsi při zdolávání vrcholů mtb, trek, gravel, nebo silniční kolo ? Případně můžeš napsat i značku svého kola, kol.

Vše na horském kole značka Kellys 26 palců.

 1. otázka - Dobýval jsi vrcholy sám, nebo s někým ?

Vrcholy jsem dobýval s dcerou.

 1. otázka - Kolik km jsi najel v rámci VKVČ 2020 a jaký čas jsi strávil na kole, případně kolik jsi nastoupal výškových metrů k vrcholům ?

Celkem jsem ujel 480 km ve 4 etapách 108,104,94,174 tato etapa s přespáním 2 dny čas strávený na kole 28:08 hod.veškerý čas se zastavováním focením atd. 37:22 hod. překonal převýšení 7846 metrů měřeno turistickou navigací.

 1. otázka - Stáhnul sis mobilní aplikaci VK a použil jsi jí někdy ?

Bohužel ne, plánoval jsem to různě sám podle mapy. cz a navigace.

 1. otázka - Který vrchol ti dal nejvíc zabrat, případně došlo i na tlačenku kola ? Nebo jsi se se všemi kopci popral a zdolal je ?

Tlačil jsem několikrát kolo, protože dcera to také tlačila osobně bych vše vyjel, až na některé pasáže v terénu s velkým převýšením, kořeny, kameny, což zde moc nebylo.

 1. otázka - Kolik tipuješ, že bude držitelů VKVČ ?

Tipuji 20 držitelů, přál bych si 100 a víc, jak to je na Valašské koruně.

 1. otázka - Budeš jezdit i další Koruny ?

Budu, letos, už mám s dcerou Korunu Jižní Moravy moc doporučuji krásná nenáročná, dál pojedu Korunu Vysočiny, Sudet, Zlínskou, Jeseníků možná i jiné koruny, sportovní akce nejsou, tam syn závodí i dcera, něco i já, tak zbývá čas některé objedu celé, někde třeba nedokončím podle času.

 1. Jak by jsi celkově zhodnotil vývoj VKVČ ? Případně, co by jsi vylepšil ?

S organizací jsem moc spokojen, děkuji za vybrané vrcholy je to skvělá věc poznáš pěkná místa, které bych bez této koruny nenavštívil, dával bych pamětní medaile těm kdo to dokončí, ale to je finanční věc, jinak děkuji za pěkný diplom.

 1. otázka - Zde můžeš napsat cokoliv, co by jsi chtěl, prozradit o sobě, o svých cyklo zážitcích, úspěších, plánech atd. Nebo cokoliv tě napadne.

Závěrem bych popřál všem spoustu zážitků, výborných výkonů,pohody a zdraví.

Vojtěch Hájek