Vrchařská koruna

Východních Čech


Třetí držitelka zimní VKVČ 2020 - 2021 - turistická kategorie - Eva Těšitelová

19.01.21 9:20:07
458x Zobrazeno

Zdravím všechny, 18.1.2021 se stala třetí držitelkou v turistické kategorii Eva Těšitelová. K tomu jí gratuluji. Navázala tak na zisk VKVČ 2020. Rozhovor s ní si můžete přečíst zde :

  1. Měla jste při zdolávání vrcholů nějáký problém, ať už s promrzlou botou, nebo nalezením vrcholu ? VKVČ -zima jsem zvolila chůzi a běžky, tak bez problémů.
  2. Použila jste při zdolávání vrcholů vlak, auto, nebo jste všechny zdolala turisticky bez přiblížení ? Auto, vlak i autobus.
  3. Dobývala jste vrcholy sama, nebo s někým ? Pěší vrcholy 3 s kamarádkou 5 běžkových sama a Zubří s kamarádem z Trhové Kamenice
  4. V případě, že jste zdolávala vrcholy i ve VKVČ 2020, která se část Vám víc líbila ? Letní, nebo zimní ? Od jara do podzimu miluji kolo a v zimě běžky, tak nedokážu preferovat.
  5. Kolik jste zdolala km, případně nastoupala výškových metrů a jaký čas jste strávila při zdolávání vrcholů ? Pěšky 40 km/12 hod. běžky 117 km /26 hod.
  6. Jaký životabudič nosíte v láhvi ? Teď v zimě termoska s čajem a na běžkách v Orlických horách, občerstvení pod Velkou Deštnou čaj s medem / med = RUM / na Pěticestí čaj s rumem .
  7. V případě, že jste potkala při zdolávání vrcholů sníh, kolik ho bylo zhruba cm ? Běžky bez sněhu by nešly, bylo tehdy asi 20 cm, pěší bez sněhu.
  8. V případě, že se budete účastnit VKVČ 2021 a kdyby to bylo možné preferujete předání diplomu na srazu vrchařů po skončení VKVČ 2021, nebo poštou, případně osobně, hned po zdolání 20 ti vrcholů ? Na VKVČ 2021 se už těším, předání na setkání vrchařů by bylo super. Snad do podzimu se situace změní a bude normální se setkávat. Nebo osobně u Vojty jako vloni.
  9. Byla by jste ochotná vystavit leták na VKVČ 2021 ve svém okolí ? Ano
  10. Zde můžete napsat cokoliv. Třeba svoje turistické, cyklo plány do roku 2021. S plány na rok 2021 je to divoké vzhledem situaci nejen v Čechách. Vloni nám zrušily Kololoď – na kole po Chorvatských ostrovech, měli bychom jet začátkem června, uvidí se. Pro mne bude jistota VKVČ a VKJM a možná i VKVys
Vojtěch Hájek