Vrchařská koruna

Východních Čech


Třicátá čtvrtá držitelka VKVČ 2020 - cyklistická kategorii - Eva Těšitelová

30.11.20 8:58:09
474x Zobrazeno

Zdravím všechny, 7.10.2020 si vybrala pro zdolání dvacátého vrcholu - Větrného mlýnu u Hradce Králové, kde se jí podařilo zastihnout majitele, takže to měla i s prohlídkou uvnitř - Eva Těšitelová z Chrudimě - Moravy a stala se tak 34 držitelkou VKVČ 2020 v cyklistické kategorii. K tomu mu gratuluji. Je to pro ní první účast a hned se Evě podařilo proměnit jí v její zisk. Rozhovor s ní můžete přečíst zde :

 1. otázka - Které tři vrcholy Vás nejvíce zaujaly? Zubří Kaple Jana Nepomuckého, Na Šibenici, Velká Deštná
 2. otázka - Měla jste při dobývání vrcholů defekt, nebo jiný cyklistický problém? Měla jsem štěstí vše bez defektu
 3. otázka - Použila jste při dobývání vrcholů vlak, nebo auto na přiblížení? Nebo jste vše ujela na kole? K přiblížení použito auto i vlak
 4. otázka - Použila jste při zdolávání vrcholů mtb, trek, gravel, nebo silniční kolo ? Případně můžete napsat i značku svého kola, kol. MTB Specialized jmenuje se Bonifác
 5. otázka - Dobývala jste vrcholy sama, nebo s někým? První čtyři byly v rámci cyklo akce již 10-tý ročník Pipi-tour , třeba na Studenecké skály jsem zlákala asi 10 cyklistek, docela mne proklínaly, někdy s kamarádkou či kamarádem a asi polovinu vrcholů sama.
 6. otázka - Kolik km jste najela v rámci VKVČ 2020 a jaký čas jste strávila na kole, případně kolik jste nastoupala výškových metrů k vrcholům ? Najeto asi 360 km , výškové m ani čas strávený v sedle přesně nevím.
 7. otázka - Stáhnula jste si mobilní aplikaci VK a použila jste jí někdy? Až ted se dočítám, že je mobilní aplikace VK která se nechá stáhnout - škoda, tak příště. Používám mapy.cz.
 8. otázka - Který vrchol Vám dal nejvíc zabrat, případně došlo i na tlačenku kola ? Nebo jste se se všemi kopci poprala a zdolala je ? Kolo jsem tlačila na Studenecké skály, Doskočilovu vyhlídku, Sendraž
 9. otázka - Kolik tipujete, že bude držitelů VKVČ ? Tipuji 42 držitelů.
 10. otázka - Budete jezdit i další Koruny? Další Koruny budu jezdit i když jsem se z východních Čech odstěhovala na jih Moravy a tak bych ráda dala Koruny jižní Moravy a ted se hlavně těším na zimní vrcholy, které budou doufám hlavně na běžkách na sněhu.
 11. Jak by jste celkově zhodnotila vývoj VKVČ ? Případně, co by jste vylepšila ? Můj 1. ročník, super nápad něco takového organizovat, chválím organizátory.
 12. otázka - Zde můžete napsat cokoliv, co by jste chtěla, prozradit o sobě, o svých cyklo zážitcích, úspěších, plánech atd. Nebo cokoliv Vás napadne. Díky za to, že jsem se dostala do míst, kde jsem byla poprvé. Je to motivační. Ted už vymýšlím jak pospojovat místa vrcholů na běžkách. Jak přijde jaro budu už vyčkávat Vrcholy roku 2021. Vrcholům zdar!!!
Vojtěch Hájek