Vrchařská koruna

Gemera


Pravidla

Vrchárska koruna Gemera vznikla podľa vzoru Vrchárskej koruny Valašska http://vkv-bike.cz/ . Zmyslom celej akcie je vytiahnuť ľudí do prírody, v sedle bicykla alebo pešo, a spoznávať miesta, ktoré by si možno nevybrali ako cieľ svojho výletu, lebo sú málo známe. Gemer je krásny a zároveň nedocenený región, ktorý stojí za spoznávanie.

Pre účastníkov je pripravená hlavná kategória a v nej 20 cieľových bodov. V ponuke budú aj dve vedľajšie kategórie.

Keďže si uvedomujeme, koľko času si bude vyžadovať absolvovať celú korunu, pripravili sme aj polovičnú korunu (10 vybratých cieľových bodov). Myslíme aj na peších turistov, pre ktorých bude určená turistická koruna tiež s 10 cieľovými bodmi. Potešilo by nás, keby sa turistickej kategórie zúčastnili aj rodinky s deťmi, určite ich odmeníme malým darčekom.

Po dosiahnutí cieľového bodu (vlastnými silami ) sa odfoťte v pozadí s bicyklom tak, ako je požadované pri jednotlivých bodoch. Fotky následne posielate ako dôkaz, že ste bod dosiahli. Odoslanie poslednej fotky z vrcholu určí vaše poradie v kategórii.

Boli by sme radi, keby ste tieto výlety brali ako zábavu a spoznávanie nášho regiónu a nie ako boj o stupne víťazov. Jednotlivé body môžete ľubovolne kombinovať a ani nami navrhované trasy nie sú záväzné. Je to len na vás, ako si ten výlet užijete, ako si chcete dať "do tela" a či budete využívať nedovolenú podporu motorového vozidla 😃

Účastníci budú rozdelení do nasledovných kategórií

Muži 19+

Ženy 19+

Najmladší účastník

Najstarší účastník

Turistická kategória /peší turisti bez rozdielu pohlavia a veku 10 vybraných vrcholov/

Elektrobike kategoria / už pri použití elektrobicykla na zdolanie jedného vrcholu budete zaradený do tejto kategorie/

Termín trvania akcie počas ktorého treba vrcholy absolvovať ja 1.5 až 17.11.2021.

Vaše postrehy a návrhy na zlepšenie nám môžete zasielať na fb alebo mail vkgemer@gmail.com.