Vrchařská koruna

Valašska


Pravidla

TERMÍN KONÁNÍ:

1.dubna - 30.listopadu 2023

PRAVIDLA:

onsemi Vrchařská koruna Valašska (VKV) je primárně cykloturistický projekt, nikoliv závod. Držitelem VKV se stává každý biker, který v daném období zdolá na jízdním kole (pozor: nikoliv na elektrokole – pro elektrokola je vyčleněna vedlejší kategorie VKV bez bariér) všech 20 předepsaných vrcholů. Jako důkaz je třeba na každém vrcholu se vyfotit tak, aby bylo patrné, že jde o daný vrchol Fotodokumentaci si účastníci ukládají do svého účtu (profilu) na webu www.vk-bike.eu (je třeba se zde zaregistrovat), tedy neposílá se již e-mailem!!! Ve chvíli, kdy si v profilu uloží fotky ze všech vrcholů, pořadatelům bude automaticky doručena výzva ke kontrole. A pokud ta proběhne bez závad, stává se účastník držitelem VKV.

Samotná účast je bezplatná.

Bikeři se VKV účastní na vlastní nebezpečí!

Ukládáním vrcholových fotografií, jména a bydliště do svého profilu na webu www.vk-bike.eu dávají účastníci organizátorům souhlas tyto fotografie a informace použít ke zveřejnění na webových stránkách, facebooku a v tisku! Souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním emailu na info@vkv-bike.cz.

Pokud nesouhlasíte se zveřejněním, je nutno to výslovně uvést v e-mailu. V takovém případě bude držitel veden ve výčtu držitelů jako „anonymní“.

SEZNAM VRCHOLŮ:

Souhrn najdete v sekci Vrcholy. Obsahuje nejen samotný přehled vrcholů, ale i základní informace o nich, fotografie a také tip na výjezd.

CENY:

Každý držitel VKV obdrží po skončení ročníku hodnotné ceny (certifikát, medaili, dárkové předměty s logem VKV a další ceny od partnerů akce). Stane se tak na tradičním galavečeru, který se tentokrát uskuteční 3. února 2024 v Domě kultury Vsetín.

KATEGORIE:

 • HLAVNÍ KATEGORIE onsemi VKV 2023 – o pořadí rozhoduje datum uložení fotek v profilech účastníků na webu www.vk-bike.eu.
 • VKV JUNIOR – S AUSTINEM NA VRCHOL! – kategorie pro děti a mládež.
 • NAVMATIX VKV BEZ BARIÉR – kategorie pro handicapované, cyklisty s přívěsnými vozíky a elektrokola.

SOUTĚŽE:

 • POŘADÍ ZAMĚSTNAVATELŮ – zdoláváním vrcholů hlavní kategorie můžete získávat body i pro svého zaměstnavatele do soutěže zaměstnavatelů. Za každý zdolaný vrchol pro něj získáte jeden bod. Podmínkou pro zapojení je uvést jméno svého zaměstnavatele do profilu svého účtu na webu www.vk-bike.eu, prostřednictvím nějž předáváte fotografie organizátorům. Body se pak již přičítají do pořadí zaměstnavatelů automaticky uploadem každé vrcholové fotografie.
 • VKV AMBASADOR – každý, kdo zdolá kompletní dvacítku vrcholů v dresu VKV, obdrží speciální ocenění pro VKV ambasadora.
 • NEJMLADŠÍ DRŽITEL VKV
 • NEJSTARŠÍ DRŽITEL VKV
 • NEJLEPŠÍ BIKERKA VKV – tuto cenu obdrží bikerka, která jako první zdolá všech 20 vrcholů.
 • MISS VKV – zvolena bude v prosinci prostřednictvím ankety na našem facebokovém profilu.
 • MISSÁK VKV – zvolen bude v prosinci prostřednictvím ankety na našem facebookovém profilu.
 • NEJVZDÁLENĚJŠÍ DRŽITEL VKV
 • NEJATRAKTIVNĚJŠÍ PŘÍBĚH – při zdolávání vrcholů každý z nás zažije spoustu zajímavých situací, příběhů. Ten nejatraktivnější bude v internetové anketě vybrán čtenáři.
 • NEJLEPŠÍ TIPÉR – před startem ročníku vyhlásíme tipovací soutěž počtu účastníků hlavní kategorie. Ten, kdo trefí konečný počet nebo jemu bude nejblíže, obdrží na galavečeru VKV speciální cenu.
 • NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE HLAVNÍ KATEGORIE VKV – ze zaslaných fotografií v rámci hlavní kategorie budou vybráni nejlepší (nejoriginálnější) finalisté, ze kterých vzejde na základě hlasování na našem facebookovém profilu vítězná fotografie. Její autor obdrží cenu.
 • NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE VKV JUNIOR – S AUSTINEM NA VRCHOL! – ze zaslaných fotografií v rámci juniorské kategorie budou vybráni nejlepší (nejoriginálnější) finalisté, ze kterých vzejde na základě hlasování na našem facebookovém profilu vítězná fotografie. Její autor obdrží cenu.
 • NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE Z VRCHOLU KAPLIČKA NA JANÍČKOVÉ – speciální cenu v podobě volných vstupů do wellness hotelu Horal od našeho partnera Resortu Valachy obdrží autor, či autoři nejatraktivnějších fotografií z vrcholu Kaplička Na Janíčkové.