Vrchařská koruna

Jižních Čech


Pravidla

Podmínkou úspěchu ve VKJČ je v termínu od 1. dubna do 30. listopadu navštívit na kole 20 vypsaných vrcholů v Jižních Čechách. Vrchařskou korunu Jižních Čech získá každý biker, který zdolá v daném období všech 20 předepsaných vrcholů. Jako důkaz je třeba se na každém vrcholu vyfotit, ideálně s kolem, a pak poslat všech 20 fotografií organizátorům. O pořadí bude rozhodovat datum odeslání fotografií.

Vyhlášené kategorie pro aktuální ročník VKJČ jsou popsané v aktualitách.

Pro zaslání fotografií dokládajících zdolání vrcholů funguje web Vrchařských korun cyklistů www.vk-bike.eu – zatímco v minulých letech jste fotky zasílali také e-mailem, od ročníku 2023 je jediná možnost zaslat je prostřednictvím tohoto webu a ideálně s využitím mobilní aplikace

Od ročníku 2023 je jedinou možností zaslání fotek jejich uložení ve svém profilu na webu (propojeném s mobilním aplikací) www.vk-bike.eu, který pro véčkaře spolu s mobilní aplikací „Vrchařská koruna“ vyvíjí partner VKV – společnost Navmatix. Připravili jsme následující manuál, který krok za krokem popisuje, jak se zaregistrovat a jak fotky následně ukládat. Prostě jak to celé bude fungovat. Nebojte, není to tak složité, jak se může na první pohled zdát.

REGISTRACE

 1. Na webu www.vk-bike.eu klikněte vpravo nahoře na ikonu postavy a následně na „Přihlásit“.
 2. Pokud nechcete použít přihlášení prostřednictvím facebookového nebo google účtu, klikněte na „Registrace“.
 3. Zadejte své jméno, příjmení, preferovaný jazyk, e-mailovou adresu, 2x heslo (musí mít nejméně 8 znaků, z nichž aspoň jeden musí být číslo a jeden znak speciální – tzn. ani písmeno, ani číslo) a zaškrtněte „Souhlasím s podmínkami“.
 4. Do schránky vašeho e-mailu, který jste zadařil při registraci, obdržíte zprávu. V ní potvrďte registraci kliknutím na „zde“ a zadejte své heslo.
 5. Na webu www.vk-bike.eu se přihlaste přihlašovacími údaji, které jste zadali.
 6. Ve svém uživatelském profilu si vyplňte chybějící údaje. Zejména datum narození a město.
 7. Vpravo nahoře klikněte na kostičky a následně na „Vrchařské koruny“, čímž se dostanete na hlavní stránku rozcestníku Vrchařských korun www.vk-bike.eu.

PŘIHLÁŠENÍ K VKJČ A NAHRÁVÁNÍ FOTEK Z VRCHOLŮ

 1. Pokud se chcete účastnit některé z kategorií VKJČ, na hlavní stránce rozcestníku www.vk-bike.eu si otevřete „Vrchařská koruna Jižních Čech“.
 2. Následně klikněte na „Kategorie“ a nabízí se vám výběr všech kategorií, které jsou pro aktuální rok vyhlášeny. Zapojit se lze do více kategorií.
 3. Pokud máte jasno o kategorii, do které se chcete zapojit, otevřete její stránku a klikněte nahoře na „Zapojit se“. Pozor! Pokud se chcete zapojit do více kategorií současně, je třeba si rozkliknout stránku všech těchto kategoriích v každé z nich zadat „Zapojit se“. Zapojit se můžete i do dalších Vrchařských korun.
 4. Na stránce každé kategorie se vám objeví výčet všech vyhlášených vrcholů. Každý vrchol si můžete otevřít a pročíst si k němu různé zajímavosti včetně tipů na výjezd. Současně pak na stránce každého vrcholu je kolonka pro nahrávání vrcholové fotografie. Nahrát ji můžete výběrem příslušného snímku, uloženého ve vašem počítači/telefonu.
 5. Ukládat fotografie zdolaných vrcholů můžete průběžně nebo až po zkompletování všech vrcholů.
 6. V každé kategorii máte možnost uložit ve speciální kolonce vaši nejoblíbenější fotku z některého vrcholu. Tato fotka se v systému uloží ve vyšším rozlišení, a to proto, aby ji organizátoři mohli použít při vašem zveřejnění coby držitele příslušné kategorie na webu VKJČ.

UKONČENÍ ROČNÍKU

 1. Počet vámi zdolaných vrcholů se sleduje průběžně. Tzn. při nahrání fotky z každého vrcholu do vašeho profilu se tato změna organizátorům zobrazí a oni ji zkontrolují. V případě schválení fotky ze strany organizátorů se tato skutečnost zobrazí v průběžném pořadí příslušné kategorie tím, že se vám o tento schválený vrchol navýší celkové skóre zdolaných vrcholů a vy se v celkovém pořadí posunujete. Organizátoři kontrolují nahrané fotky několikrát týdně, ale i tak se může stát, že na schválení svých fotek si musíte pár dní počkat. Vrcholy se zkrátka přičtou až po schválení organizátory, a i ti raději jezdí po lese, než vysedávají u počítače. Pokud by vámi nahrané fotky nebyly schváleny do týdne, tak už je někde chyba a na to nás prosím upozorněte mejlem.
 2. Již v průběhu ročníku, ale nejlépe až po ukončení vašeho zapojení do VKJČ můžete ve svém profilu vyplnit dotazník účastníka. Ostatním účastníkům se zobrazí až ve chvíli, kdy se stáváte držiteli příslušné kategorie.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Proč mi při registraci systém nechce přijmout mnou zadané heslo?

Heslo musí obsahovat jeden znak, který není písmenem, ani číslicí. Musí tedy obsahovat jeden speciální znak jako například: *, -, _, ! a podobně.

Můžu pod jedním uživatelským účtem ukládat fotky za více osob?

Každý účastník musí mít svůj unikátní účet. To znamená, že pokud jezdí více osob ve skupině a dříve poslal fotky mailem jen jeden za všechny členy skupiny, nyní to již není možné.

Musím fotky před ukládáním nějak upravit? Například zmenšit?

Systém si fotky sám zmenší. Pouze v případě jedné fotografie, kterou si z vrcholových snímků sami vyberete a uložíte do příslušné kolonky, bude zachován větší rozměr. Je to z toho důvodu, že tuto fotku použijeme při vašem představení coby držitele VKV.

Musím fotky do systému nahrávat průběžně nebo až po dokončení posledního vrcholu?

Protože se výsledky aktualizují průběžně, prosíme také o průběžné ukládání fotek. Můžete je ale samozřejmě nahrát všechny najednou po zdolání všech vrcholů. Záleží na vás. Ochudíte se ale o vyhodnocování průběžného pořadí.

Proč se mi po nahrání fotek neukazují vrcholy jako zdolané?

Protože vámi nahrané fotky musí organizátoři nejprve zkontrolovat a schválit. Obvykle organizátoři fotky kontrolují několikrát týdně, ale i tak se může stát, že na schválení svých fotek si musíte pár dní počkat. Vrcholy se zkrátka přičtou až po schválení organizátory a i ti raději jezdí po lese, než vysedávají u počítače. Pokud by vámi nahrané fotky nebyly schváleny do týdne, tak už je někde chyba a na to nás prosím upozorněte mejlem.

POUŽITÍ MOBILNÍ APLIKACE PRO POSÍLÁNÍ FOTEK Z VRCHOLŮ

Vývoj mobilní aplikace s názvem Vrchařská koruna, který pro véčkaře zabezpečuje společnost Navmatix, dospěl do dalšího stádia.

Nově si mobilní aplikaci Vrchařská koruna můžete propojit se svým uživatelským účtem na webu www.vk-bike.eu, kde si od letošního ročníku nahráváte fotky ze zdolaných vrcholů.

Nyní si tyto fotky můžete nahrávat i prostřednictvím zmíněné mobilní aplikace.

Stačí, když si ji stáhnete do svého mobilu (funguje prozatím jen pro android, vývoj pro iOS ještě pokračuje), příp. aktualizujete její verzi a přihlásíte se do ní svými přihlašovacími údaji, které používáte na webu www.vk-bike.eu. A pak už můžete fotky nahrávat.