Vrchařská koruna

Jesenicka


Vrchařská koruna Jesenicka (VKJ) vznikla v roce 2015 pro všechny lidi, kteří mají rádi Jeseníky, cyklistiku, pěší turistiku a přírodu.

Nejedná se primárně o žádný závod, proto není úkolem být „první“, ale zúčastnit se. Základní myšlenkou je motivace široké veřejnosti, aby pro svou radost a své zdraví sportovala v přírodě (na kole nebo pěšky).

Tento projekt spustil v roce 2013 autor Vrchařské koruny Valašska a postupem času začali tuto ideu šířit nadšenci v dalších regionech České republiky a Slovenska. Kdo je věčně hladový po sportovních zážitcích a přitom se chce kochat okolní přírodou, může navštívit i jiné Vrchařské koruny. Jejich seznam najdete na http://www.vk-bike.eu. Zasláním fotografií, jména a bydliště dávají účastníci organizátorům souhlas tyto fotografie a informace použít ke zveřejnění na webových stránkách a facebooku. Souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním e-mailu na jesenickavk@gmail.com. Pokud nesouhlasíte se zveřejněním, je nutné to výslovně uvést v e-mailu. V takovém případě bude držitel VKJ uveden ve výčtu držitelů jako „bezejmenný“.

Oblast

Oblast VKJ je na severu tvořena hranicí s Polskem mezi Zlatými Horami a Mladkovským sedlem, na ostatních světových stranách jsou pro lepší orientaci přibližnými hranicemi silniční komunikace. Na západě je to linie od Mladkovského sedla po Uničov, na níž leží např. obce Králíky, Červená Voda, Bludov, Úsov. Na jižní linii je to Uničov, Dolní Libina, Horní Město, Rýmařov, Václavov u Bruntálu a Bruntál. Východní hranicí je pak křivka od Bruntálu po Zlaté Hory přes Staré Město, Andělskou Horu a Vrbno pod Pradědem.

Organizátoři

Zdenek Slováček, Monika Slováčková, Petr Gloza