Vrchařská koruna

Vrchárska koruna Spiša


Milí priatelia cyklisti a cyklistky!

Po roku pre vás opäť spúšťame horskú cyklistickú výzvu Vrchárska koruna Spiš 2023. Výzva pozostáva z 20 obľúbených cyklistických lokalít a vrcholov zaujímavých či už výhľadmi, okolitou prírodou, kultúrnymi pamiatkami alebo charakterom samotnej cesty k nim. Zdolajte ich všetky a ovládnite celú Vrchársku korunu Spiš. Pre Vrchársku korunu Spiša 2023 sme pripravili 20 veľmi zaujímavých a neokukaných vrcholov a lokalít. Veríme, že sa Vám budú páčiť.

Pravidlá výzvy: Výzva je určená pre všetkých milovníkov horskej cyklistiky bez rozdielu veku, pohlavia alebo výkonnosti. Zapojenie sa do Vrchárskej koruny Spiš 2023 je pre všetkých bezplatné, to znamená že sa nehradí žiadne štartovné. Zároveň nie je potrebné sa nikam vopred registrovať. Čestný titul pokoriteľa/pokoriteľky Vrchárskej koruny Spiš 2023 získa každý, kto od 23. marca do 31. októbra 2023 na klasickom horskom alebo crossovom bicykli (nie e-biku s elektrickým pohonom) zdolá stanovených 20 cyklisticky atraktívnych lokalít v našom regióne. Ako dôkaz o zdolaní jednotlivých lokalít slúžia vaše selfie fotografie z určených miest, ktoré nám môžete zaslať na mailovú adresu Oblastnej organizácie cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš, info@raj-spis.sk. Na každej fotografii by malo byť vidno Vašu tvár, bicykel a príslušný orientačný objekt v teréne. Do výzvy sa zapája každý cyklista/cyklistka jednotlivo (nie skupinky). Ten, kto úspešne zdolá všetkých 20 lokalít a zašle nám z nich svoje fotografie vrátane svojej poštovej adresy, od nás po ukončení výzvy získa diplom čestného absolventa Vrchárskej koruny Spiš 2023 spolu s malým vecným darčekom. Zároveň budú všetci úspešní absolventi a absolventky výzvy zaradení/é do žrebovania o hodnotný cyklistický darčekový balíček. Viac informácií o celom projekte sa môžete dočítať na oficiálnej webovej stránke Vrchárskej koruny, www.vk-bike.eu

*Vaše fotografie, ktoré nám v rámci výzvy Vrchárska koruna Spiš 2023 zašlete, budú podľa pravidiel výzvy zverejnené v príslušnej fotogalérii na našej webovej stránke www.vraji.sk. Svojim zapojením sa do výzvy vyjadrujete súhlas so zverejnením fotografií. Nebudeme ich využívať žiadnym iným spôsobom a na žiadne iné účely, ani poskytovať tretím stranám.

Detská Vrchárska koruna Spiš Taktiež spúšťame 2. ročník detskej kategórie pre deti do 15 rokov. Ich úlohou je zdolať na bicykli ľubovoľných 7 lokalít výzvy z celkového počtu 20. Po zaslaní fotografií z vybraných 7 lokalít na našu mailovú adresu info@raj-spis.sk od nás rovnako získajú čestný diplom a vecnú odmenu.

Súťaž o najkrajšiu fotografiu z Vrchárskej koruny Spiš 2023 Popri účasti na Vrchárskej korune Spiš 2023 vás pozývame zapojiť sa aj do súťaže o najkrajšiu fotografiu z vašich cyklistických potuliek (nie je podmienkou). Ak nám popri svojich selfie fotografiách z 20 lokalít výzvy zašlete aj jednu vašu „TOP“ fotku z regiónu, ktorá by vystihovala motto: „Vitajte v Cykloregióne Spiš – južná časť!“, budete zaradení do zlosovania o ďalší atraktívny balíček darčekových predmetov od OOCR Slovenský raj & Spiš.

*Zapojením sa do súťaže o najkrajšiu fotografiu z Vrchárskej koruny Spiš autor fotografie udeľuje OOCR Slovenský raj & Spiš právo v budúcnosti používať túto súťažnú fotografiu pre marketingové účely a propagáciu destinácie.

Prajeme vám veľa úspešných kilometrov v sedle vášho bicykla a množstvo krásnych zážitkov na potulkách našim regiónom!

Oblast

Národný park Slovenský raj a región južný Spiš

Organizátoři

Oblastná organizácia cestovného ruchu SLOVENSKÝ RAJ & SPIŠ (OOCR)

Vrchárska koruna Spiša