Vrchařská koruna

Česko-Slovenska


Pravidla

TERMÍN KONÁNÍ:

Oficiálně 13.dubna - 30.listopadu 2024,

ovšem jednotlivé vrcholy lze zdolávat v obdobích, odpovídajících pravidlům stanoveným na území příslušné regionální Vrchařské koruny. U každého vrcholu proto sledujte, jaké období pro zdolávání má stanoveno daná Vrchařská koruna.

PRAVIDLA:

Vrchařská koruna Česko-Slovenska (VKČ-S) je primárně cykloturistický projekt, nikoliv závod. Držitelem VKČ-S se stává každý cyklista, který v daném období zdolá na jízdním kole (pozor: nikoliv na elektrokole) všechny předepsané vrcholy, které jsou vybírány organizátory jednotlivých regionálních Vrchařských korun tak, aby byl každý region zastoupen jedním vrcholem. Jako důkaz je třeba na každém vrcholu se vyfotit tak, aby bylo patrné, že jde o daný vrchol Fotodokumentaci si účastníci ukládají do svého účtu (profilu) na tomto webu (je třeba se zde zaregistrovat). Fotodokumentaci jednotlivých účastníků pořadatelé průběžně kontrolují a snímky v případě jejich správnosti schvalují, načež se na webu www.vk-bike.eu automaticky generuje průběžné pořadí.

Samotná účast je bezplatná.

Bikeři se VKV účastní na vlastní nebezpečí!

Ukládáním vrcholových fotografií, jména a bydliště do svého profilu na webu www.vk-bike.eu dávají účastníci organizátorům souhlas tyto fotografie a informace použít ke zveřejnění na webových stránkách, facebooku a v tisku! Souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním emailu na info@vk-bike.eu.

Pokud nesouhlasíte se zveřejněním, je nutno to výslovně uvést v e-mailu. V takovém případě bude držitel veden ve výčtu držitelů jako „bezejmenný“.

SEZNAM VRCHOLŮ:

Souhrn najdete v sekci Vrcholy příslušné kategorie. Obsahuje nejen samotný přehled vrcholů, ale i základní informace o nich, fotografie a také tip na výjezd.